Новости

Rivne.name

Тема 6. ВНУТРІШНІ ВОДИ

§28. Водний баланс і водні ресурси України

Географічна розминка

Спираючись на знання, здобуті з попередніх курсів географії, поясніть, що є водними ресурсами.

Водний баланс. Слово “ баланс” прийшло до нас із французької мови і означає “ ваги” , смотрите rivne.name. Водний баланс – це кількісне співвідношення надходження, витрат і накопичення води для певної території за певний час (рік, сезон, місяць тощо). Отже, водний баланс дає змогу визначити (“ зважити” ) той об’ єм води, який накопичується на території України впродовж певного періоду і який може використати людина.

Надходження води забезпечується передусім завдяки атмосферним опадам, що випадають в Україні. При цьому більша частина пересічної річної суми атмосферних опадів витрачається на випаровування. На формування місцевого стоку (поверхневого і підземного) з 609 мм, що становить пересічну річну суму атмосферних опадів, витрачається лише 83 мм. Однак, попри таку малу частку сумарних опадів, що припадає на річковий стік, він має надзвичайно важливе значення. Адже, як ви вже знаєте, саме річковий стік є основним джерелом водних ресурсів.

Водні ресурси. Водні ресурси України складаються з місцевого стоку і транзитного. Місцевий стік – це той, що формується в межах нашої

країни. Транзитним є той стік, який надходить із суміжних з Україною територій.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Adblock
detector