Як вибрати сучасний університет?
Зараз ми розглядаємо вузьку трактування принципу автономності університету, а в широкому сенсі автономність університету має на увазі відносини між університетом, з одного боку і владою, церквою і ринком, з іншого боку. Сьогоднішні університети Білорусі не є автономними ні по відношенню до влади, ні по відношенню до ринку, і, отже, взагалі не є університетами в класичному розумінні цього поняття.
Ваша дитина або ви ж самі потребуєте в якісному вищу освіту за власним бажанням або за потребою подальшого кар'єрного росту? Таким питанням спантеличений був кожен з нас. Тут головне визначитися з професією, спеціалізацією і підібрати за місцем проживання або ж за рівнем утворення вищого навчального закладу. В Україні на сьогоднішній день налічується сотні різних університетів, як державних, так і приватних. Якщо порівняти всі ВНЗ країни, сформувати свій рейтинг або ж звернутися до загальнонаціонального рейтингу оцінки всіх університетів, то ми рекомендуємо вам надходити до Харківського національного університету радіоелектроніки (скорочено — "ХНУРЕ"). В даному університеті викладають складні технічні, прикладні та інформатика. Програма освіти постійно оновлюється, слідуючи за трендами і новими відкриттями в сфері радіоелектроніки, ІТ сфері та інших видах діяльності. Університет виглядає красиво, розташовується в самому центрі Харкова, всі кабінети, аудиторії і кімнати гуртожитку знаходяться в гідному відремонтованому стані. Також в університеті для учнів є сучасні комп'ютери, обладнання та інше постачання для прогресивного навчання молоді. Університет складається з 8 факультетів, 34 кафедр. В університеті навчається близько 7000 студентів за різними формами навчання. Более детально об университете узнать вы можете на сайте http://nure.ua/.
Принцип співробітництва
Найважливіший принцип, який, можливо, варто було б поставити на перше місце. Між викладачами та університетом (як і між університетом і студентами, між студентами і викладачами) має бути співпраця і співтворчість! Це те, чого так не вистачає сьогодні і без чого університет не може працювати ефективно, навіть якщо дотримані всі інші принципи.
Адміністрація університету має виконувати не роль рабовласника і наглядача. Адміністрація повинна створювати оптимальні умови для процесу розвитку, творчої реалізації студентів і викладачів і для процесу трансферу знань.
Співпраця повинна бути створено на всіх рівнях відносини: між державою та університетом, між адміністрацією університету і викладачами, між викладачами і студентами. Але треба розуміти, що директивні й авторитарні методи тут не працюють. Можна змусити людину працювати, але не можна змусити працювати добре. Особливо це стосується сфери розумової праці, де основна трудова діяльність протікає у внутрішньому ментальному просторі, недоступному для зовнішнього контролю. Пам’ятайте ідею пісочного годинника у Дудинцева?
Мені дуже подобається в цьому плані концепція бірюзових організацій, яку виклав Фредерік Лалу в своїй книзі «Відкриваючи організації майбутнього».
Принцип співробітництва дуже важливий, тому що тільки на його основі можуть бути реалізовані принципи «розвиваючого середовища» і «творчої самореалізації».