IT-технологии

Відеокарта — комп’ютерний компонент

Відеокарта — це комп’ютерний компонент, який малює графіку на екрані комп’ютера. Сьогодні дискретні графічні карти зазвичай складаються з графічного процесора, пам’яті дисплея, логічної шини та вихідного з’єднання для відображення пристрою. Вбудовані графічні карти, підключені до материнської плати, можуть використовувати основну пам’ять комп’ютера замість окремої пам’яті.

Відеокарти adepta sororitas мають додаткові функції, такі як захоплення відео, адаптер ТВ-тюнера, FireWire, підключення світлового пера, ТВ-вихід та можливість підключення кількох дисплеїв. Відеоконтролери використовуються для графічно вимогливих цілей, таких як відеоігри і для загальних цілей візуалізації, таких як автоматизоване проектування. Графічний процесор відеокарти можна використовувати для обчислень GPGPU. У минулому відеокарта опціонально мала різні додаткові схеми, але деякі дії, що вимагають обчислень, такі як MPEG-2 / MPEG-4 декодування, були передані графічному процесору.

Контролер дисплея то, можливо вбудований у материнську плату , тобто. вбудований або у вигляді окремої плати розширення. У сучасних ПК вбудований графічний чіп вбудований в ЦП, і в цьому випадку материнська плата не має окремого графічного чіпа (наприклад, Intel HD Graphics, серія AMD APU). Інтегрована відеокарта зазвичай використовує частину основної пам’яті комп’ютера, а дискретна має пам’ять дисплея виключно для графічного процесора.

Режим відображення
Історія відеокарти по суті пов’язана із режимом відображення, який відеокарта здатна відображати.

Перші графічні карти, що використовувалися на комп’ютерах IBM PC, були здатні працювати тільки в текстовому режимі MDA, який мав ширину 80 стовпців і висоту 25 рядків.

Поширеними графічними режимами були стандарт VGA 640480 і його наступники 800600 і 1024768. Широкоформатні 1366768 поширені в ноутбуках. У 2020-х роках найбільш поширеними режимами відображення є Full HD 19201080 та 1440p, тобто 25601440.

Комментарии к записи Відеокарта — комп’ютерний компонент отключены