26, Андріївський узвіз 34, Харківське шосе 182, Шота Руставелі 33А
Криза ще не минула, але будівництво в Києві потрохи активізується. ТОВ « Фірма « СУЛА» приступає до планування будівництва спеціального приміщення на перетині Андріївського Узвозу та Боричевого Току, що на Подолі для постійної експозиції національної колекції « Українці в світі» , подробнее тут барбершоп. Сама ідея побудувати на вільному місці Андріївського узвозу галерею непогана. Це краще ніж офіс, житлові будинки, чи навіть готелі. Таким чином зберігається історично цікаве обличчя вулиці та її туристична спрямованість. На зустрічі 19 листопада 2010 в приміщенні Подільської РДА жителі узвозу та прилеглих кварталів вислухали забудовника та владу, висловили свої зауваження. На слухання прийшло близько 120 жителів Подолу, прилеглих будинків та кварталів до забудови.
Головний архітектор проекту Максимчук Петро Михайлович, з ТОВ « БМК Планета-буд» розповів, що саме і в якому вигляді планується будувати на цьому місці. За його словами пустирище, що знаходиться за адресою вул. Андріївський узвіз 33/6, історично не було пустим. Раніше тут знаходилась характерна для Подолу будівля, яка внаслідок дії часу зруйнувалась у 60-х роках минулого сторіччя. Зараз тут знаходиться так званий пустий « зуб» . Суть в тому, що для історичного Подолу характерна суцільна забудова в лінію, з двориками позаду. Місця, які були історично забудовані, але потім були зруйновані, називають вибитими « зубами» . Архітектори при плануванні та відновлювальній забудові Подолу діють з таким завданням, аби максимально вписати новобудову в стиль та вигляд історичного оточення, прилеглої забудови в лінію.
Архітектор представив проект чотириповерхової будівлі з напівпідвальнім приміщенням, сформованим за рахунок схилу, та з баштою. За планом в даній будівлі розміщуватимуться виставковий зал з портретною галереєю « Українці в світі» , магазин по продажу товарів мистецтва, ресторан на 60 посадочних місць, зона відпочинку, підземний паркінг на 24 автомобілі. Виставковий зал буде складатися з двоповерхового приміщення з окремим входом. Такий склад та організаційне наповнення галереї характерний для світової практики. Як правило сучасні проекти виставкових залів обов’ язково включають у себе магазини з продажу сувенірної продукції, можливість поїсти та посидіти. Окрім постійної експозиції « Українці в світі» , яка тут зберігатиметься, майбутні власники будівлі обіцяють проводити тут постійні художні виставки, мистецькі заходи. Справді складно згадати хороший сучасний виставковий зал на Андріївському узвозі. Зона відпочинку розшифровується в проекті як улаштування чотирьох однокімнатних та чотирьох двокімнатних номерів, де зможуть перепочити всі бажаючі.
На першому поверсі, крім приміщень ресторану, за проектом знаходиться приміщення магазину предметів мистецтва, вхідна група із рецепцією та санітарним блоком, центральна сходова клітина із панорамним ліфтом з першого до четвертого поверху. Вхідна група через розвинений осклений тамбур має безпосередній зв? язок з баром ресторану та власне — з рестораном.
В принципі висотність будівлі особливо не перевищує висотність сусідніх будівель, хоча все ж можна спостерегти бажання проектантів здобути додаткову площу за рахунок перетворення горища, мансарди у повноцінне приміщення. Через високі стелі виставкової зали при однаковій поверховості з сусідньою будівлею проектована галерея трошки вища.
Жителі Андріївського узвозу та представники « Ініціативної групи з благоустрою та будівництва Андріївського узвозу» задавали різні запитання стосовно того як буде провадитись будівництво. Архітектор детально розповів по кожному з запитань. На запитання щодо підземних вод, підмивання та впливу будівництва на сусідні будинки він розповів, що буде застосовуватись технологія буріння паль, яка дозволить це зробити без струсів ґрунту. Запитання викликала і башта на розі будинку, с точки зору архітектурної комплексності, але зрештою учасники слухань погодились, що такі башточки це характерні риси історичної забудови Києва початку минулого сторіччя.
Жваве обговорення викликало формулювання проектантом стилю будівлі як « український модерн» .
Заступник голови Подільської РДА пан Чорний, який вів дане громадське обговорення, закликав подолян і надалі обговорювати усі питання з даного будівництва та продиктував відповідні телефони для отримання інформації.
З виступів учасників громадського обговорення:
Нравится мне и назначение здания – это не офисное здание и не жилье – это на Андреевском ни к чему. Это музей, выставочные залы, и конечно музей по продаже предметов искусства. Дирекция будущего музея указывает, что выставки будут здесь проходить бесплатно для зрителей, они будут доступными абсолютно для всех. Такое здание по своему назначению, целям совпадает с обликом Андреевского спуска, с его туристической направленностью. Посмотрите, сколько приезжающих приходит познакомиться с Киевом именно с Андреевского спуска. Лично мне не совсем нравиться, что сейчас напоминает Андреевский в плане обустройства для туристов. Продажа сувениров нужна, но посмотрите, как она ведется, установили непонятные ржавые сетки по улице, которые без товара выглядят чудовищно, из-за них сейчас гулять по Андреевскому спуска невозможно, напоминает Шанхай. Необходимо это все как-то облагородить. Сделать это быстро и с плеча не удастся, необходимо поэтапно. Необходимо чтобы была альтернатива — выставка с магазином сувениров это уже, какая другая возможность для современного туристического Киева.
Ми тут розглядаємо проект будівництва виставкової зали на Андріївському узвозі. Мені презентований проект подобається. Цей майданчик, де планується будівництво, пустує вже багато років. Разом з тим планована виставкова зала вповні співпадає з загальною направленістю старого Подолу загалом і Андріївського узвозу конкретно. На мою думку тут мають бути усілякі туристично-розважальні місця, які при цьому будуть оформлені в архітектурному стилі, характерному для старого Подолу. Проект, який ми розглядаємо якраз такий. Зовні він нагадує історичну забудову Подолу, а зсередини це буде будівля з сучасними комунікаціями. Вважаю що саме такими будівлями мають бути заповнені пустуючі місця старого Подолу.
Мне нравится представленный на наш суд проект. Именно такой и должна быть сейчас новая застройка Подола. Фасад здания не вызывает раздражения, кажется он вполне вписывается в то, каким мы подсознательно представляем облик старого Киева. Мне кажется что фасад, если можно так выразиться, располагающий к себе. Нельзя не оценить что строится будет именно выставочный центр – это как раз то что необходимо в этом месте. Пока я не слышал, чтобы кто-то построил в Киеве за собственные деньги художественный выставочный зал. Кроме того, как нам рассказали, в построенном здании будет не только выставка, но и точка по продаже сувениров и предметов искусства, небольшой кафетерий, предусмотрена парковка для сотрудников. Именно так по моему мнению должен выглядеть современная выставочная площадка, именно так принято в Европе.
Городу нужны нормальные здания, которые будут приятны глазу, и будут находиться в нужном месте и с нужной целью. Проект, который мы обсуждаем как раз такой. В нем все продумано и все к месту, нет ничего лишнего. Ми еще будем смотреть проект, и хочется увидеть макет, как это будет выглядеть в натуре, но кажется, что это как раз то, что нужно было на этом месте. Я рад, что это будет не офис или ресторан, офисы на Андреевском ни к чему, а ресторанов у нас хватает. Жилой дом тоже не совсем подходящее наполнение для этой точки на углу. Галерея это как раз то, что надо. Выставочный зал и магазин по продаже предметов искусства самое характерное для старого Подола.
Лично мне понравилось, что у здания будет фасадная подсветка – это очень красиво. Инвесторы обещают, что посещение выставок будет бесплатным, — это тоже неплохо. Строительство такого здания это шаги на пути к более цивилизированному рынку торговли искусством.